Skip to content

Procházka okolím Albertova

21.3.2011

Budova nádraží Vyšehrad

Ve čtvrtek 10. března ve večerních hodinách proběhla další z procházek po pražských kauzách, tentokrát po okolí Albertova.  Jádrem procházky bylo shrnutí historie a významu chátrajícího nádraží Vyšehrad, které chce jeho nynější majitel zrenovovat, doplnit dalšími dvěma robustními budovami a vytvořit tak komplex kanceláří, wellness centra a obchodních ploch. Tomuto záměru, o kterém právě rozhoduje Magistrát hl. m. Prahy, byla věnována podrobnější pozornost s důrazem na jeho dopady.

Účastníci procházky

Bývalé parní lázně Na Slupi

 

 

 

 

 

 

 

 

Další zastávkou procházky byly bývalé lázně v ulici Na Slupi. Lázně byly v devadesátých letech koupeny firmou se zahraničním vlastníkem, od té doby chátrají a majitel se snaží využít jejich zhoršujícího se stavu a prosadit demolici objektu, který je však stále cenný pro své okolí.
Řeč byla také o rezidenčním komplexu Albertov, který je jedním z prvních příkladů hlídaného luxusního bytového komplexu, který tvoří jakési miniaturní město ve městě. Zmíněn byl i plánovaný projekt Univerzity Karlovy, která se v albertovském údolí chystá vystavět dvě rozsáhlé budovy: Biocentrum a Globcentrum. O jejich budoucí podobě dosud nebylo rozhodnuto, z důvodů trvalého finančního podhodnocení českého vysokého školství však nelze očekávat architektonické provedení světové třídy, jaké by si zajisté oblast spadající do městské rezervace UNESCO zasloužila.

Zastávka v ulici Albertov

Procházka se konala v rámci výstavy Čí je to město?

Informace o kauzách:

Nádraží Vyšehrad a jeho osudy

Přestavba historického nádraží zastíní Vyšehrad

Spekulace s parními lázněmi Na Slupi

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: