Přejít k obsahu webu

O nás

Praguewatch.cz je internetovým průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy. Kritický pohled na rozvoj Prahy a městské politiky je založen na spolupráci akademiků, odbornic a občanských aktivistek a aktivistů.

Stoupající prosperita Prahy v posledních dvaceti letech s sebou přináší i řadu negativních stránek pro vývoj města a život jeho obyvatel. Příčin je více. Vládne tu stále stejná politická strana a značná moc developerů nenechává příliš prostoru pro alternativní scénáře rozvoje. Nezávislé poradní orgány radící městu byly zrušeny anebo podřízeny krátkodobějším politickým cílům. Politici a úředníci se o účast veřejnosti na rozhodování o městě a konkrétních místech spíše nestojí nebo svůj zájem pouze předstírají.

Praguewatch.cz bude pražským občanům a voličům poskytovat základní přehled o nedávných a současných, známých i méně známých kauzách. Hodláme propagovat aktivity celé řady lokálních a celopražských občanských iniciativ a organizací, které se v těchto kauzách angažují. Na webu také zpřístupníme výběr důležitých a aktuálních informací z úředních desek.

Web připravuje občanské sdružení PragueWatch ve spolupráci s Ateliérem pro životní prostředí. Praguewatch.cz podpořila Nadace Open Society Fund Praha. Projekt není spojen s žádnou politickou stranou. Beta verze webu spuštěná v září bude dále po technické stránce vyvíjena a obsah bude postupně plněn.

Krátká nápověda k webu

Možnosti prohlížení mapy
Omezit výběr zobrazených kauz na mapě můžete buď výběrem jedné z kategorií anebo přehrátím historie přidávání kauz na web. Tato historie umožňuje zobrazit jen např. období od Vaší poslední návštěvy praguewatch.cz do současnosti.

Jednotlivé kauzy
Klikněte na konkrétní oranžový bod nebo ikonku na mapě. Danou oblast na mapě si můžete přiblížit či oddálit. Přiblížením se zároveň aktivuje „google street view“ (náhled na daný dům a ulici); pro určitá místa ale tento náhled není k dispozici (např. vnitroblok). Kliknutím na název kauzy v obláčku se na nové stránce zobrazí popis kauzy.

Zasílání novinek
Pro přehled o novinkách použijte RSS čtečku. Můžete si je také nechat zasílat na emailovou adresu.

Lidé a kontakty

Marek Čaněk, koordinátor projektu – info@praguewatch.cz
Lenka Vrbová, editorka – redakce@praguewatch.cz
Aknur Challyjeva, administrace a propagace – pr@praguewatch.cz

Redakční okruh
Jakob Hurrle, urbanista
Václav Kříž, student Střední školy dopravní Masná
Zuzana Novotná, urbánní geografka
Michaela Pixová, sociální geografka
Jan Šamánek, sociolog
Martin Veselý, sociální antropolog

Ateliér pro životní prostředí
Petr Kužvart, právník
Tomáš Erbak, právník

Programátoři
Sascha Stingl
Jarek Sierpinski
Jan Pipek

PragueWatch

PragueWatch je občanským sdružením, jehož stanovy byly registrovány Ministerstvem vnitra 7. června 2010 pod č.j. VS/1-1/80253/10-R.
Správní rada: Marek Čaněk, Michaela Pixová, Jan Šamánek

IČ: 22 86 59 34

Bankovní spojení
FIO č.ú. 2200076105/2010
IBAN: SK9783300000002200076105
BIC: FIOZSKBAXXX

Reklamy
No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: